АНОНС: Terra Ucrainica: відкрита презентація нового історичного атласу

«Terra Ukrainica. Історичний атлас України і сусідніх земель» адресовано в однаковій мірі – як вибагливим шанувальникам карт та історії, так і читачеві, який раніше не мав часу чи можливості занурюватись у складні сюжети старовини й недавнього минулого.

Про це повідомляє Likбез. Історичний Фронт.

 

"Два роки тому виникла ідея узагальнити наші попередні напрацювання у вигляді красивого ілюстрованого атласу, із текстовим супроводом у науково-популярному жанрі. Ми задумали викласти у картах історію України та навколишніх теренів (від Балтики до Каспію), починаючи з кімерійських часів і до АТО" - розповідають автори атласу.

"Наш принцип – поєднання наукової коректності та дружньої простоти викладу. Гадаємо, цей атлас – ще й чудове подарункове видання, яке здатне здивувати новизною та потішити якістю поліграфічного й змістовного виконання" - дадають вони.

Учасники презентації матимуть змогу поспілкуватися з творчим колективом: Дмитром Вортманом, Яковом Гордієнком, Максимом Майоровим та Євгеном Синицею, подивитися, а також придбати атлас.

Час: 31 травня, четвер, 18.30

Місце: Червоний корпус КНУ імені Тараса Шевченка, вул. Володимирська, 60, Аудиторія 349

Вхід вільний

Читайте також:

Восьмий "Книжковий арсенал". РОЗКЛАД "ІСТОРИЧНИХ" ПОДІЙ

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.