Спецпроект

АНОНС: Презентація книжки Енн Епплбом «Червоний голод»

В рамках «Книжкового арсеналу» пройде дискусія «Голодомор 1932 - 1933 рр.: погляд у минуле, сучасне і майбутнє» в межах презентації українського перекладу книжки Енн Епплбом «Червоний голод: війна Сталіна проти України».

Про це повідомляє Holodomor Research and Education Centre.

 

"Сталінська політика цієї осені неминуче велася по всьому зерновому регіону СРСР. Але в листопаді та грудні 1932 року він ще більше "встромив ніж" в Україну, навмисно створивши глибоку кризу.

Крок за кроком, використовуючи бюрократичну мову та тупу юридичну термінологію, радянське керівництво, при допомозі своїх заляканих українських колег, почало голод, що привело в наслідку до катастрофи, спеціально орієнтовану на Україну та українців ".

Учасники: Енн Епплбом (США), Юрій Рубан (керівник Головного департаменту з питань гуманітарної політики Адміністрації Президента України), Людмила Гриневич (директорка HREC in Ukraine), Станіслав Кульчицький (Інститут історії України НАНУ).

Організатор: Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору "HREC in Ukraine". За підтримки Українського наукового інституту Гарвардського університету (HURI), Українського науково-освітнього консорціуму вивчення Голодомору (HREC), Благодійного фонду "Українсько-єврейська зустріч", Фонду "ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив".

Час: 30 травня, середя, 15.00

Місце: Книжковий Арсенал-2018, сцена "Кафе Європа", вул. Лаврська, 10-12

Читайте також:

Червоний голод. Сталінська війна проти України

Восьмий "Книжковий арсенал". РОЗКЛАД "ІСТОРИЧНИХ" ПОДІЙ

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.