Наші предки були комахоїдами?

Фахівці з Каліфорнійського університету в Берклі (США) провели аналіз геномів 107 різних видів ссавців і прийшли до висновку, що далекі предки людини були переважно комахоїдними.

Про це повідомляє IA ZIK з посиланням на Сегодня.

Фото ілюстративне

 

У багатьох сучасних ссавців вчені виявили фрагменти генів, що відповідають за засвоєння хітину. Генетики припускають, що це нагадування про далекі часи, коли предки багатьох сучасних ссавців, в тому числі і людини, харчувалися комахами. Лише після загибелі динозаврів, які знаходилися на вершині харчового ланцюжка, багато ссавців змінили свій звичний раціон.

Відзначимо, що більш ранні дослідження показали, що у сучасних людей збереглися гени, що дозволяють перетравлювати жуків. Ці ж фрагменти генів є спільними як для людей, так і для інших ссавців, що дозволяє стверджувати: цю характеристику всі ми успадкували від спільних предків – перших плацентарних ссавців.

Відповідно до наукової теорії, в доісторичні часи всі плацентарні ссавці мали набір з п’яти генів, що відповідають за засвоєння хітину. На сьогоднішній день п’ять функціональних генів, що дозволяють перетравлювати хітин і виробляти необхідні для цього шлункові ферменти, збереглися тільки у деяких тварин, наприклад, у броненосців і трубкозубів.

У сучасних бізонів, гібонів і верблюдів зберігся лише один такий робочий ген, а тигри, носороги і білі ведмеді і зовсім обходяться без нього.

Нагадуємо, що в усипальниці Тутанхамона так і не знайшли гробницю Нефертіті.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.