В усипальниці Тутанхамона так і не знайшли гробницю Нефертіті

Вчені прийшли до висновку, що таємної кімнати в гробниці Тутанхамона не існує. Єгипетська влада завершила пошуки.

Про це повідомляє ВВС. Україна.

 Вчені вважали, що в гробниці Тутанхамона є таємна кімната, де може покоїтися Нефертіті. Фото: REUTERS

Раніше чиновники заявляли, що на 90% впевнені в тому, що за стіною 3000-річної усипальниці відомого царя існує таємна кімната.

Золота маска і прокляття Тутанхамона: міфи і реальність

Згідно з одною теорією, це могла бути гробниця цариці Нефертіті, яка, на думку деяких істориків, була матір'ю Тутанхамона. Однак, нове дослідження, показало, що секретного відділення просто немає.

Пошуки таємної кімнати почалися, коли англійський археолог Ніколас Рівз, детально вивчаючи гробницю, виявив сліди, які могли свідчити про наявність дверей під штукатуркою.

У своєму документі від 2015 року під назвою "Гробниця Нефертіті", він стверджував, що останки цариці, можливо, знаходяться в межах гробниці.

Вчені вважали, що в гробниці Тутанхамона є таємна кімната, де може покоїтися Нефертіті. Фото: REUTERS 

Італійські фахівці з Туринського університету під час пошуків використали нові радарні скани. Після дослідження вони заявили, що впевнені в результаті – таємної гробниці не існує.

"Це, можливо, трохи розчаровує, що за стінами гробниці Тутанхамона нічого немає, але, з іншого боку, я думаю, що це хороші знання", - сказав доктор Франческо Порчеллі, керівник дослідницької групи.

За його словами, вчені проаналізували три різні набори даних радару та провели перевірку цих результатів. Єгипетська влада висновки вчених затвердила.

Останки Нефертіті досі так і не виявили, ця тема є об'єктом багатьох спекуляцій. 3000-річна скульптура цариці, яка бездоганно збереглася, зробила її однією з найбільш впізнаваних жінок стародавнього Єгипту.

Вважають, що вона сама керувала Єгиптом в період між смертю свого чоловіка та початком правління Тутанхамона.

Нагадуємо, що днями автраліцйські дослідники виявили два торгових судна, що затонули у ХІХ ст.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.