Історики знайшли свідчення кривавої різанини в шведському селі

Археологи знайшли свідчення того, що 1500 років тому на село Сандбі Борг на шведському острові Еланд напали загарбники.

Вони влаштували різанину та залишили після себе мертві тіла, повідомляє Gazeta.ua з посиланням на Antiquity.

Село на острові винищили загарбники. Фото: Ancient Origins. 

У поселенні було 50 будинків, в яких проживало 200-250 чоловік. Під час розкопок на території трьох будинків дослідники знайшли 26 скелетів зі слідами травм.

У тому числі там були останки п'ятирічної дитини і двомісячного немовляти. Два скелета були частково обвуглені. Один з кістяків належав 15-річному підлітку.

Останки людей виявили і на вулицях. Отримані загиблими травми характерні для зіткнень з противником. Дослідники припускають, що загарбники прибули в село і одночасно вломилися в кілька будинків.

На території села збереглося безліч золотих і срібних прикрас, але абсолютно відсутня зброя. Загарбники могли забрати її в якості трофеїв або данини богам. Письмових або усних згадок про події в цьому селі вчені не виявили, але жителі сусідніх сіл досі обходять це місце стороною.

Нагадуємо, що у квітні археологи знайшли середньовічні скарби епохи Гаральда Синьозубого.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.