У Франції знайдено найдавніше свідчення хірургічної ветеринарної операції

Під час розкопок неолітичного поселення Шам-Дюран, яке розміщене за 40 кілометрів від узбережжя Атлантичного океану, ще в 1975-85 роках було знайдено череп корови з отвором, якому в той час не надали значення.

Про це повідомляє Explorer.life

Фото: Explorer.life 

Сучасне дослідження, проведене палеобіологом Фернандо Раміресом Россі та медичним антропологом Аленом Фроменом, дозволяє стверджувати, що отвір є наслідком хірургічного втручання.

Навколо отвору помітно сліди, нанесені інструментами, аналогічні тим, що неодноразово виявляли на людських черепах зі слідами подібних операцій. Кістку дряпали, свердлили та різали, намагаючись не зачепити мозок.

Причини, що змусили давніх людей вдатися до цієї складної процедури, остаточно не визначено. Крім того, не виявлено слідів загоєння рани, що може свідчити про те, що корова не пережила операцію.

Досліджене укріплене поселення існувало між 3400 – 3000 роками до Р.Х. Основою господарства було розведення корів, які становили понад половину стада, а також овець, кіз і свиней. Окрім тваринництва, його жителі займались добуванням солі та торгівлею нею.

Нагадуємо, що нещодавно археологи знайшли шулерський гральний кубик віком 600 років.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.