Археологи знайшли шулерський гральний кубик віком 600 років

На півдні Норвегії археологи знайшли гральний кубик для шахраювання, якому 600 років. Замість програшних боків – двійки та одиниці – невідомий майстер вирізьбив на ньому ще одну п’ятірку та четвірку.

Про це повідомляє "Сегодня. Lifestyle".

За словами норвезьких археологів, гральний кубик могли загубити або викинути навмисно. Область Бергена, де виявили знахідку, свого часу мала численне населення.

Фото: Angela Weigand, UiB

Раніше в різних районах уже знаходили 30 подібних кубиків, але цей – перший шахрайський.

За шахраювання під час гри в цьому місті за часів Середньовіччя могли відідбрати всі гроші з грального стола й додатково накласти штраф на кожного гравця незалежно від вини чи невинуватості в шахраюванні.

Нагадаємо, на аукціоні в Парижі продали  два скелети динозаврів за 1,4 мільйона євро за кожен.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.