Готується випуск першого українського науково-популярного журналу про історію

Медіакомпанія "Бурда-Україна" повідомляє про запуск першого номеру науково-популярного журналу "Історія. Новий погляд", який видається за ліцензією британської компанії Immediate media.

Про це інформує "Детектор медіа" з посиланням на прес-службу "Бурда-Україна".

У Великобританії журнал виходить під назвою History Revealed. За повідомленням прес-служби, зміст українського видання складатиметься не тільки з перекладів англомовних статей, але й матеріалів про історію України.

"Співвідношення наших власних матеріалів та перекладів буде залежати від конкретної теми номера та побажань аудиторії, – сказала головний редактор нового видання Олександра Маленко. – Ми перш за все орієнтуємося на вдумливого читача - того, хто ставиться до історії, як до науки, не шукає містичних пояснень соціальним фактам та економічним явищам. Так, "Історія. Новий погляд" – це популярно-наукове видання. Проте від наукового воно відрізняється лише стилістикою мовлення та деякою емоційністю, а ніяк не інтерпретацією фактів".

"Видання цього журналу для нас – це знакова подія. По-перше, йдеться про перше періодичне україномовне медіа за всю історію нашої компанії. По-друге, ми ніколи ще не працювали з історичної тематикою", – розповів генеральний директор медіакомпанії "Бурда-Україна" Андрій Вдовиченко.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.