АНОНС: Нову карту України часів Центральної Ради презентують у Києві

6 березня в Музеї Української революції 1917–1921 років представлять карту України часів Центральної Ради.

ТОВ "Українська Картографічна Група" започаткувала серію видань, присвячених подіям Української революції 1917–1921 років. Перше серед них – карта "Українська Центральна Рада", що висвітлює час від початку революції в березні 1917 року до Гетьманського перевороту у квітні 1918-го.

Видання містить основну та вісім додаткових карт, численні оригінальні ілюстрації (серед них перші українські гроші і марки) та багату текстову інформацію. Завдяки долученню до проекту провідних науковців з даної проблематики, Інституту історії України НАН України видання відповідає найновішим здобуткам історичної науки. 

 

На карті показано території Української Народної Республіки та землі, на які вона претендувала, висвітлено основні події українського національного руху, включно з Далеким Сходом, зображено задекларований адміністративно-територіальний поділ України на землі. Подано карту Києва з розміщенням перших українських державних установ 1917–1918 років.

На лицевій стороні вміщено також карти, що відображають передумови створення УНР: "Українські землі у складі двох імперій" та "Українські землі у роки Першої світової війни". На звороті подано хронологію подій і розкрито такі теми як "Політичні сили", "Національний конгрес", "Третій універсал", "Четвертий універсал", "Персоналії", "Культура та освіта", "Створення армії", "Перша російсько (більшовицько) – українська війна" та "Міжнародні відносини". Три останні доповнені картами.

Тут також вміщено оригінальну рукописну карту УНР 1918 року. Наступною в серії планується видання карти "Українська Держава (Гетьманат)".

6 березня, вівторок, 16.00

Місце: Музей Української революції 1917–1921 років (Київ, вул. Володимирська, 57).

Вхід вільний.

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР