На Прикарпатті презентували книгу про жертв нацистів та більшовиків

В основу видання лягли сотні історій з архіву СБУ.

1 лютого, в Івано-Франківську презентували книгу "Нереабілітована пам’ять". Про це повідомляє Галицький кореспондент.

 

Упорядник праці Сергій Адамович розповідає, що основою для написання стали реальні людські історії:

"Книга є результатом роботи в архівах СБУ, також описуються свідчення очевидців. Ця книга розкриває обличчя наших "визволителів". Кожна історія є особлива, коли виходив з архіву СБУ, думав про те, що не таке і погане наше життя", – каже упорядник.

Один із авторів, Роман Кобильник, розповів про те, що праця над книгою була дуже складною:

"Сама робота була дуже цікава, треба було опрацювати великий масив архівів, це цікава і скрупульозна праця. Книга про те, що кожен учасник таких подій є героєм, бо герой не лише той, хто воює, йдеться також про всіх людей, які допомагали", – ділиться Роман Кобильник.

Він також зазначив, що книга написана розмовною цікавою мовою, але художніх метафор немає – трагічні історії цілком реальні. Автори сподіваються продовжити роботу, адже є ще близько 60 000 неопрацьованих справ того часу.

Нагадуємо, що 8 лютого у Києві відбудеться презентація книги Андрія Мелехова "Большая война Сталина".

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.