На Прикарпатті презентували книгу про жертв нацистів та більшовиків

В основу видання лягли сотні історій з архіву СБУ.

1 лютого, в Івано-Франківську презентували книгу "Нереабілітована пам’ять". Про це повідомляє Галицький кореспондент.

 

Упорядник праці Сергій Адамович розповідає, що основою для написання стали реальні людські історії:

"Книга є результатом роботи в архівах СБУ, також описуються свідчення очевидців. Ця книга розкриває обличчя наших "визволителів". Кожна історія є особлива, коли виходив з архіву СБУ, думав про те, що не таке і погане наше життя", – каже упорядник.

Один із авторів, Роман Кобильник, розповів про те, що праця над книгою була дуже складною:

"Сама робота була дуже цікава, треба було опрацювати великий масив архівів, це цікава і скрупульозна праця. Книга про те, що кожен учасник таких подій є героєм, бо герой не лише той, хто воює, йдеться також про всіх людей, які допомагали", – ділиться Роман Кобильник.

Він також зазначив, що книга написана розмовною цікавою мовою, але художніх метафор немає – трагічні історії цілком реальні. Автори сподіваються продовжити роботу, адже є ще близько 60 000 неопрацьованих справ того часу.

Нагадуємо, що 8 лютого у Києві відбудеться презентація книги Андрія Мелехова "Большая война Сталина".

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.