АНОНС: Презентація книги "Большая война Сталина"

Видавництво Фолiо та Довженко книги.кава.кіно запрошують на презентацію книги Андрія Мелехова "Большая война Сталина".

"Большая война Сталина" - це перша книга літературно-публіцистичного циклу. Це свіжий погляд на події, так добре, здавалося б, знані з підручників радянської доби.

Хто підштовхнув Гітлера й західних союзників до розв’язування Другої світової? Чи стало німецьке вторгнення 22 червня 1941 року раптовим для Червоної армії та радянського політичного керівництва? Чи оголошували німці війну СРСР? Якими справді були плани Сталіна та генералів? Чому, точно знаючи, що війна от-от розпочнеться, Сталін спокійно пішов спати?

 

Це в повній мірі аналітичний проект, в ході якого автор, ретельно зібравши сотні фактів, спробував відповісти на низку важливих питань, що, як і раніше, хвилюють шанувальників історії.

Час: 8 лютого, четвер, 19.00

Місце: Довженко книги.кава.кіно, вул. Бульварно-Кудрявська, 43а, м. Київ

Модератор: історик, журналіст, редактор "Історичної правди" Олександр Зінченко.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.