На Львівщині впіймали вандалів, які обезголовили пам'ятник Шевченку

У райцентрі Стрию на Львівщині спіймали вандалів, які відрізали голову пам'ятнику Тарасові Шевченку.

Зловмисників спіймали 13 лютого. Це виявилися воє місцевих молодиків, які вже мали судимості. Голову Кобзареві відрізали, аби здати цінну мідь на брухт. У підпільному пункті приймання металу її і знайшли, повідомляє "ТСН".

Голову пам'ятника Шевченка вони відтяли в ніч проти 12 лютого.

Так виглядає стрийський Шевченко зараз. Кадр із сюжету ТСН. 

Парк, де стоїть Шевченко розташовується на околиці міста, він малолюдний і в темряві майже не освітлений. Постамент без голови помітили лише наступного дня. 

Памятник Кобзареві встановили тут 60 років тому. Увесь цей час його ніхто не чіпав. Крадіжки і руйнування почали торік восени.

"Спочатку добралися до ніг, то були черевики у міді, вони обрізали нижню частину черевиків і видно по всіх даних здали на металобрухт. Другий був випадок - добралися до плечей. Плечі - більший обсяг міді і по куску вони різали, раз, другий раз і третій", - розповідає заступник міського голови Стрия.

За фактом нищення пам’ятки поліція відкрила кримінальне провадження. Винуватцям загрожує до 5 років позбавлення волі. У мерії ж, аби не було спокуси, уже найближчим часом мідного Кобзаря планують замінити бетонним.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.