АНОНС: У Дніпрі буде дискусія та виставка про переслідування кримських татар

13 лютого в Дніпрі відкриють виставку "Доросле кримське дитинство" про переслідування кримських татар.

Передуватиме відкриттю виставки дискусія "Історія і сьогодення: від геноциду кримських татар під час ІІ світової війни до сучасних переслідувань кримськотатарських активістів".

У заході братимуть участь відомі українські, кримськотатарські, єврейські громадські діячі, історики, публіцисти:

Ільмі Умеров, колишній кримський політв’язень, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу;

- Алім Алієв, програмний директор Кримського Дому, співавтор книги "Мустафа Джемілєв. Незламний";

Севгіль Мусаєва, головна редакторка видання "Українська Правда", співавторка книги "Мустафа Джемілєв. Незламний";

- Руслан Кац, Радник з політичних та суспільних питань Посольства Канади в Україні.

 

Спікери представлять сучасний стан справ у Криму, презентують книгу про лідера кримських татар "Мустафа Джемілєв. Незламний", а також відкриють фотовиставку із 16 світлин дітей, що залишились без батьків і близьких родичів, яких було ув’язнено за політичними мотивами.

Автор фотографій виставки: журналіст Антон Наумлюк, який докладно висвітлює всі судові процеси, в тому числі на території Криму та спілкується з родинами політв’язнів.

13 лютого, вівторок, 18.00

Місце: центр "Менора", музей "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні", 3 поверх (м. Дніпро, вул. Шолом-Алейхема, 4). 

Організатори: музей "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні", Український інститут вивчення Голокосту "Ткума" та Кримський Дім у Львові  за сприяння Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив.

Вхід вільний. 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.