22 січня 1918

100 років Української незалежності. ПРОГРАМА подій у Києві

22 січня відзначається 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки. "Історична правда" зробила підбірку найцікавіших заходів, що відбуватимуться в столиці в цей день.

Живий Ланцюг Соборності на мосту Патона – 2018

 

Відбудеться 11-та акція "Об'єднай береги Дніпра "Живим" ланцюгом Соборності". Більше двох тисяч киян долучаться до символічного обєднання берегів Києва на згадку 99-тої річниці підписання Акту Злуки УНР і ЗУНР у Соборну Україну та розгорнуть 30-метровий прапор України на мосту Патона.

Час: понеділок, 22 січня, 7.30

Місце: міст Патона

Детальніше про захід за посиланням.

Проведення Всеукраїнської казначейської акції Об'єднаймо Україну

 

До Дня соборності України казначеї планують встановити новий рекорд - створити найдовший прапор України. Робота над створенням прапору розпочалась з Дня 26-ї річниці Незалежності України.

Починаючи з Донецької та Луганської областей до прапору поступово пришивалися полотна з символікою інших міст та регіонів України. Загалом довжина полотна має сягнути понад 1 кілометр.

Найдовший прапор в Україні буде розгорнуто від Європейської площі у бік Бессарабської (по стороні непарних будинків).

Час: понеділок, 22 січня, 11.00-14.00

Місце: вул. Хрещатик

Детальніше про захід за посиланням.

Виставка "Українська дипломатія 1917–1924 рр.: зародження національних традицій"

 

У Національному музеї історії України діє виставка, що присвячена 100-річчю української дипслужби. Виставка присвячена століттю створення зовнішньополітичного відомства Української Народної Республіки (УНР) – Секретарства справ міжнародних, реорганізованого з Секретарства справ міжнаціональних.

Час: понеділок, 22 січня, 10.00-18.00

Місце: Національний музей історії України , вул. Володимирська, 2

Детальніше про захід за посиланням.

Виставка "100 років боротьби: Українська революція 1917-1921"

 

У Києві триває виставка Українського інституту національної пам'яті "100 років боротьби: Українська революція 1917-1921". Інсталяція розповідає в простій та цікавій формі про події Української революції.

Експозиція з 20 банерів приурочена 100-річчю проголошення Української Народної Республіки. На виставці експонується більш ніж 250 унікальних документів та фотографій.

Час: понеділок, 22 січня

Місце: фасад Головного Поштамту, вул. Хрещатик, 22

Детальніше про захід за посиланням.

Урочистості з нагоди 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки

 

У Міжнародному виставковому конгрес-центрі "Український дім" відбудуться урочистості з нагоди 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки. У заході візьме участь Президент України, перші особи держави, дипломатичні представники іноземних країн та організована громадськість.

Час: понеділок, 22 січня, 12.00

Місце: Міжнародний виставковий конгрес-центр "Український дім", вул. Хрещатик, 2

Вхід на захід за запрошеннями.

Презентація веб-сторінки про події Української революції 1917-1921 років

 

До 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки відбудеться презентація веб-сторінки з матеріалами подій Української революції 1917-1921 років та унікального проекту – інтерактивної карти "Місця пам’яті Української революції 1917‒1921 років".

Час: понеділок, 22 січня, 15.00

Місце: Укрінформ, вул. Богдана Хмельницького, 16/8, перша зала

Детальніше про захід за посиланням.

Церемонія передачі артефактів, знайдених в результаті пошукових робіт на місцях останніх боїв армії УНР

 

У Національному військово-історичному музеї України, з нагоди 100-ліття проголошення незалежності УНР, відбудеться урочиста церемонія передачі артефактів, знайдених в результаті пошукових робіт на місцях останніх боїв армії УНР та відкриття виставки, що присвячена УНР. В заході також візьмуть участь реконструктори Військово-історичного клубу "Повстанець".

Час: понеділок, 22 січня, 16.00

Місце: Національний військово-історичний музей України, вул. Грушевського, 30/1 (вхід з Кріпосного провулку)

Детальніше про захід за посиланням.

Виставка "Українське коло: до сторіччя визвольних змагань (1917–1921 рр.)"

 

У Музеї історії міста Києва відбудеться відкриття виставкового проекту "Українське коло: до сторіччя визвольних змагань (1917–1921 рр.)" за участі 29 музеїв, архівів та приватних збірок з Польщі, США, Швейцарії та України.

Серед представлених раритетів, які за 100 років експонуються вперше, Універсал Директорії про затвердження злуки УНР та ЗУНР в єдину соборну державу 22 січня 1919 р. із фондів ЦДАВО України, прапор 1-го пішого Запорізького імені гетьмана Петра Дорошенка полку з Музею Війська Польського у Варшаві; меморіальні речі Симона Петлюри та Володимира Винниченка з Української Вільної Академії Наук у Нью-Йорку; документи про вступ України до Ліги Націй з Архіву офісу ООН у Женеві, державні печатки тієї доби – печатка УЦР, Велика печатка УНР – з колекції Музею історичних та культурних реліквій родини Шереметьєвих.

Час: вівторок, 23 січня, 11.00-19.00

Місце: Музей історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7

Детальніше про захід за посиланням.

Як раніше повідомлялось, 22 січня по всій Україні відкриється виставка "100 років боротьби: Українська революція 1917-1921".

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.