У парламенті відкрилась експозиція з нагоди 100-річчя проголошення УНР

Голова Верховної Ради Андрій Парубій відкрив нову експозицію Музею українського парламентаризму з нагоди 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки 22 січня 1918 року.

Відкриття експозиції відбулося на третьому поверсі парламенту, у кулуарах, повідомляє Укрінформ.

 

ьогодні ми відкриваємо фотовиставку, присвячену 100-річчю проголошення української державності. Це була моя давня мрія зробити у Верховній Раді музей парламентаризму, експозицію, яка буде змінюватися і розповідати про різні етапи нашої історії", – сказав спікер, відкриваючи виставку.

Окрім того, у рамках заходу відбулася презентація перших 25 томів 50-томного видання праць першого голови Української Центральної Ради Михайла Грушевського видавництва "Світ" (Львів).

За словами Голови Верховної Ради, це видання дасть можливість глибше вивчити той період української історії, а також ознайомитися із творчими здобутками Грушевського.

"Його твори будуть для сьогоднішнього покоління великою енциклопедією як того періоду, так і творчості Михайла Грушевського", – сказав Парубій.

Нагадаємо, що 15 листопада 2017 року у Києві відкрилась виставка "100 років боротьби: Українська революція 1917-1921".

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.