АНОНС: Нариси про пам'ятки історії Кримського ханату презентують у Києві

8 грудня в Києві презентують перевидання книги Олекси Гайворонського "Країна Крим. Нариси про пам'ятки історії Кримського ханату".

"Країна Крим" – так поетично можна перекласти назву "Qirim Yurti", якою мешканці Кримського ханства іменували свою державу. 

Автор книги – відомий кримський історик, письменник і телеведучий Олекса Гайворонський запрошує до подорожі по містах і селах цієї самобутньої та  загадкової країни.

 

Здійснити таку подорож у часі автору й читачам допоможуть історико-архітектурні пам'ятки, що збереглися на півострові з часів Золотої Орди і Кримського ханства. Ці пам'ятки пов'язані з таким широким колом історичних реалій і місцевих традицій, що знайомство з кожним з них здатне стати дивовижною зустріччю з далеким минулим Криму.

Книга багато ілюстрована авторськими фотографіями та архівними зображеннями.

8 грудня, п'ятниця, 19.00

Місце: Кримський дім (Київ, вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 9).

Організатор: видавництво "Майстер книг".

Вхід вільний.

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.