Спецпроект

АНОНС: Презентація документального проекту "Слово праведника" в Києві

9 листопада в Києві презентують документальний фільм "Слово праведника".

Проект Світлани Левітас та Марго Ормоцадзе "Слово праведника" – це історії доблесті молодих українців, які рятували євреїв по всій країні під час Голокосту. 

Документальна стрічка "Слово праведника" зроблена заради збереження живої пам'яті про жахи та героїзм під час Другої світової війни в Україні.

Герої проекту – Праведники народів світу, які розповідають свої захоплюючі, щирі, сердечні і безстрашні історії про спасіння життя в найтемніший час.

Фелікс Левітас, історичний консультант фільму "Слово Праведника": "У сучасній Україні дуже важливо розповісти про українських праведників, їхні величні душі, їхні сім'ї та їхню мужність. Для старших поколінь тема Праведників була закритою, а для нового покоління - майже невідомою. Тому така робота прибире ще одну білу пляму історії та покращить імідж України".

Програма: 

18:45 - 19:00 – кава
19:00 - 19:15 – вступне слово; знайомство з творцями та істориками фільму
19:15 - 19:45 – показ стрічки
19:45 - 19:50 – запуск кампанії на Kickstarter
19:50 - 20:00 – обговорення

9 листопада, четвер, 18.45

Місце: America House Kyiv, вул. Миколи Пимоненка, 6.

Попередньо слід акредитуватися за посиланням. Прохання взяти із собою документ, що засвідчує вашу особу (паспорт або водійські права).

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.