Спецпроект

АНОНС: Презентація документального проекту "Слово праведника" в Києві

9 листопада в Києві презентують документальний фільм "Слово праведника".

Проект Світлани Левітас та Марго Ормоцадзе "Слово праведника" – це історії доблесті молодих українців, які рятували євреїв по всій країні під час Голокосту. 

Документальна стрічка "Слово праведника" зроблена заради збереження живої пам'яті про жахи та героїзм під час Другої світової війни в Україні.

Герої проекту – Праведники народів світу, які розповідають свої захоплюючі, щирі, сердечні і безстрашні історії про спасіння життя в найтемніший час.

Фелікс Левітас, історичний консультант фільму "Слово Праведника": "У сучасній Україні дуже важливо розповісти про українських праведників, їхні величні душі, їхні сім'ї та їхню мужність. Для старших поколінь тема Праведників була закритою, а для нового покоління - майже невідомою. Тому така робота прибире ще одну білу пляму історії та покращить імідж України".

Програма: 

18:45 - 19:00 – кава
19:00 - 19:15 – вступне слово; знайомство з творцями та істориками фільму
19:15 - 19:45 – показ стрічки
19:45 - 19:50 – запуск кампанії на Kickstarter
19:50 - 20:00 – обговорення

9 листопада, четвер, 18.45

Місце: America House Kyiv, вул. Миколи Пимоненка, 6.

Попередньо слід акредитуватися за посиланням. Прохання взяти із собою документ, що засвідчує вашу особу (паспорт або водійські права).

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.