Німецький пенсіонер прийяв гігантський кабачок за бомбу часів Другої світової

У німецькій землі Баден-Вюртемберг літній чоловік викликав надзвичайну службу через 5-кілограмовий цукіні.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Spiegel Online.

Як розповіли в поліції, 81-річний мешканець міста Бреттен поблизу Карлсруе зателефонував їм і схвильовано повідомив про знахідку, яка на його думку, була снарядом часів Другої світової війни.

На місце прибули поліцейські і працівники надзвичайної служби і виявили "об’єкт, що виглядає дуже схожим на бомбу". Однак це була не бомба, а 40-сантиметровий цукіні вагою приблизно 5 кілограмів.

 

У поліції припускають, що овоч перекинули через паркан у садок чоловіка.

У Німеччині регулярно знаходять бомби часів Другої світової війни. Через часом доводиться евакуювати десятки тисяч людей. 

Як повідомлялося, 16 жовтня берлінський суд засудив 88-річну мешканку землі Північний Рейн-Вестфалія до шести місяців в'язниці за заперечення Голокосту.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.