ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ: Закритися чи змінитися? Пeрші рeзультати краудфандингу для «Історичної правди»

У Києві засновники інтернет-видання "Історична правда" розкажуть про перші результати збору коштів для найбільш популярного сайту про українське минуле.

Чи закриється найпопулярніший сайт про українське минуле, якщо не зможе зібрати необхідні гроші? Чому "Історична правда" збирає мільйон?

Скільки це в "банках Чауса"? Скільки вже вдалося зібрати? Як буде організована звітність? Чи з'явиться у "Історичної правди" наглядова рада? Як будуть витрачені ці гроші?  

27 листопада, понеділок, о 13.00

Український кризовий медіа-центр

Український дім, вул. Хрещатик, 2

Вахтанг Кіпіані, співзасновник і головний редактор Інтернет-видання "Історична правда", 
Олександр Зінченко, журналіст, історик, співзасновник Інтернет-видання "Історична правда":

"Ми вирішили, що ми будемо більш корисними суспільству, якщо створимо стабільну інституцію, яка забезпечуватиме ефективність проекту "Історична правда".

Вахтанг Кіпіані та Олександр Зінченко

Ми оголошуємо кампанію збору коштів "Від Незалежності до Незалежності". Ми маємо зібрати 1 мільйон гривень від 26-го Дня Незалежності 24 серпня 2017 року до 100-річчя проголошення Незалежності УНР 22 січня 2018 року.

Ми також плануємо створити "вічний фонд" - ендаумент, який буде покривати витрати проекту в майбутньому.

Ми розраховуємо на грантову підтримку міжнародних організацій та допомогу соціально відповідального українського бізнесу, українських меценатів. Ми також усвідомлюємо, що диверсифікація джерел нашого існування (приватні пожертви, грантова підтримка, волонтерські зусилля та кошти від контекстної реклами) є основою незалежності нашого ресурсу. Саме тому для нас важлива кожна гривня допомоги від наших читачів-доброчинців.

Ми усвідомлюємо, що у країни, яка воює, є тисячі важливіших витрат. З іншого боку агресор перетворив історію на поле бою. Підтримка "Історичної правди" - це не тільки підтримка правди, але й ваш спротив інформаційній війні."

Докладніше - у Зверненні редакції "ЗАКРИТИСЯ ЧИ ЗМІНИТИСЯ" 

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.