АНОНС: Історія без брому і нафталіну у Києві

Яка вона, історія України без брому і нафталіну? Відповідь дадуть науковці, видавці, письменники, медійники, режисери, актори на новому історичному фестивалі у Києві.

Український інститут національної пам’яті започатковує Фестиваль  "Історія.UA".  Про це повідомляє офіційний сайт установи.

"1991-го Україна повернулася на мапу світу. Але чи ми добре знаємо про себе в минулому?

З’являється все більше популярних книг та фільмів на історичну тематику, деякі із них стають бестселерами та збирають повні зали. Але Історія — це не тільки університети, бібліотеки, книги та кіно.

Тож ми вирішили зібрати під одним дахом тих, хто творить розмаїті проекти з метою популяризації історії України", — ідеться у повідомленні Українського інституту національної пам’яті.

 

В рамках "Історія.UA" відбудуться презентації книжкових новинок, показ фільмів, панельні дискусії з відомими істориками, письменниками та журналістами, музичні та мистецькі інсталяції.

День перший присвячено 100-річчю Української революції 1917-1921 років.

День другий — 75-літтю створення Української повстанської армії.

Український інститут національної пам’яті в рамках Фестивалю "Історія.UA" представить дитячу настільну гру "Українська революція" та виставку "УПА – відповідь нескореного народу. Антирадянський фронт".

Програму фестивалю організатори обіцяють опублікувати у найближчий час.

  

Час: 13 та 14 жовтня

Місце: Київ, Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6, метро Палац Спорту

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.