Аварійний "Будинок зі зміями" в Києві збираються відновити

Кінодистриб'юторська компанія B&H Film Distribution Company відреставрує історичний "Будинок зі зміями та каштанами", що стоїть на вул. Великій житомирській, 32 в Києві.

Про це на прес-конференції 26 жовтня розповів власник компанії Богдан Батрух, передає "БЖ". Він повідомив, що в будівлі будуть офіси, де зможуть розміститися невеликі організації, як от: картинна галерея чи інститут модернізму.

 Фото: Клуб коренного киевлянинаКиев Stowok #Куда сходить?

Проектом відновлення вже займаються українські архівтектори та інженери. Вони збережуть деталі фасаду та інтер'єру в першопочатковому вигляді.

Як повідомляється, B&H Film Distribution Company викупила прибутковий будинок С. Чоколової саме для того, щоб врятувати від подальшого руйнування й розмістити в ній комерційні організації.

Будинок було споруджено протягом 1911-1912 років за проектом архітектора Ігнатія Ледоховського.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.