У Києві вшанували Івана Павла ІІ. ФОТО

Нещодавно перейменовану на честь Івана Павла ІІ вулицю прикрасили муралом.

В урочистостях взяли участь апостольський нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Гуджеротті, Посол Польщі в Україні Ян Пєкло, народні депутати України Мустафа Джемілєв та Микола Княжицький, учасники Українсько-польського форуму партнерства, представники громадських організацій столиці та місцевого самоврядування.  

 Урочисте відкриття муралу на вулиці Іоанна Павла ІІ. Фото: Яцек Жур

"Відкриття цього муралу свідчить про постійне вираження дружби та пам'яті людини, яка підтримувала Україну, свободу та мир. Українці і поляки мають подолати історичні непорозуміння, які ще живі в обох суспільствах, і будувати свої відносини на дружбі і взаємоповазі", - передає слова посла Польщі в Україні Яна Пєкла Укрінформ.

 Директор Центру досліджень Східної Європи Ян Маліцький та ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда. Фото: Яцек Жур

Вулиця була перейменована на честь Івана Павла ІІ в рамках кампанії з декомунізації. Раніше вона сала назву на честь Патріса Лумумби, а перед тим – Новотверська.

Напередодні відкриття стіни будівлі з муралом були обмальовані непристойними написами антипольського змісту. Поліція зафіксувала акт вандалізму. Після чого комунальні служби швидко усунули непристойні написи.  

Перед відкриттям муралу Єпископ-ординарній Віталій Кривицький та блаженніший Святослав Шевчук відправили Месу в костелі св. Миколая у Києві.

 Єпископ-ординарній Віталій Кривицький та блаженніший Святослав Шевчук під час Меси в костелі св. Миколая у Києві. Фото: Яцек Жур

Нагадуємо,  Іван Павло ІІ — 264-й Папа Римський. Римо-католицький польський єпископ, Святий Католицької Церкви, канонізований у 2014 році. Поет і поліглот, філософ. Своєю моральною поставою спричинився до падіння комунізму. Відвідав Київ та Львів із візитом у червні 2001 року. 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.