У Києві вшанували Івана Павла ІІ. ФОТО

Нещодавно перейменовану на честь Івана Павла ІІ вулицю прикрасили муралом.

В урочистостях взяли участь апостольський нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Гуджеротті, Посол Польщі в Україні Ян Пєкло, народні депутати України Мустафа Джемілєв та Микола Княжицький, учасники Українсько-польського форуму партнерства, представники громадських організацій столиці та місцевого самоврядування.  

 Урочисте відкриття муралу на вулиці Іоанна Павла ІІ. Фото: Яцек Жур

"Відкриття цього муралу свідчить про постійне вираження дружби та пам'яті людини, яка підтримувала Україну, свободу та мир. Українці і поляки мають подолати історичні непорозуміння, які ще живі в обох суспільствах, і будувати свої відносини на дружбі і взаємоповазі", - передає слова посла Польщі в Україні Яна Пєкла Укрінформ.

 Директор Центру досліджень Східної Європи Ян Маліцький та ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда. Фото: Яцек Жур

Вулиця була перейменована на честь Івана Павла ІІ в рамках кампанії з декомунізації. Раніше вона сала назву на честь Патріса Лумумби, а перед тим – Новотверська.

Напередодні відкриття стіни будівлі з муралом були обмальовані непристойними написами антипольського змісту. Поліція зафіксувала акт вандалізму. Після чого комунальні служби швидко усунули непристойні написи.  

Перед відкриттям муралу Єпископ-ординарній Віталій Кривицький та блаженніший Святослав Шевчук відправили Месу в костелі св. Миколая у Києві.

 Єпископ-ординарній Віталій Кривицький та блаженніший Святослав Шевчук під час Меси в костелі св. Миколая у Києві. Фото: Яцек Жур

Нагадуємо,  Іван Павло ІІ — 264-й Папа Римський. Римо-католицький польський єпископ, Святий Католицької Церкви, канонізований у 2014 році. Поет і поліглот, філософ. Своєю моральною поставою спричинився до падіння комунізму. Відвідав Київ та Львів із візитом у червні 2001 року. 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.