АНОНС: Редактор "Історичної правди" розповість про бойову співпрацю українців і поляків проти комунізму

13-го жовтня відбудеться лекція редактора "Історичної правди" Ігоря Бігуна "Непрості союзники. Антикомуністична співпраця українських та полсььких націоналістів".

Упродовж першої половини ХХ ст. українські й польські націоналісти перебували в постійному жорстокому протистоянні. Його піком стали дві польсько-українські війни 1918—1919 рр. та 1942—1947 рр.

Здавалося, надії на будь-яке порозуміння потонули в ріках крові, що її пролили обидві сторони. Проте в 1945 р. сталося майже неможливе: люди, які ще вчора різали та стріляли одне в одного, виступили спільно проти комуністичного тоталітарного режиму та його польських маріонеток.

Про співпрацю польської антикомуністичної організації "Воля і незалежність" та Української повстанської армії розповість Ігор Бігун.

 

14 жовтня, п'ятниця, 20.00

Місце: літературний клуб "Пломінь" (Київ, провулок Шевченка 5 (ст. метро Майдан Незалежності), Козацький Дім - 3 поверх).

Вхід вільний.

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.