На Одещині з'явиться пам'ятник на честь Зимового походу Армії УНР. Ви можете цьому посприяти

На Одещині планують установити пам'ятний знак "Землякам – учасникам Першого Зимового походу Армії УНР". Для початку робіт бракує частини коштів.

Ще 30 березня 2017 р. Благодійний фонд "Героїка" одержав у міської ради дозвіл на встановлення пам’ятного знаку на перетині вулиць Суворова та Одеської в м. Ананьїв Одеської області. 

Монумент являтиме собою збільшену копію ордену Армії УНР Залізний Хрест "За Зимовий похід і бої", яким відзначали учасників Першого Зимового походу. Під командуванням генерал-поручника Михайла Омеляновича-Павленка українські війська йшли з боями по тилах білих та червоних військ у період з 6 грудня 1919 року по 6 травня 1920 року.

Ескіз пам’ятного знаку "Землякам – учасникам Першого Зимового походу Армії УНР"

"Залізний Хрест" буде встановлено на постаменті з бутового каменю, що з чотирьох боків обрамлений гранітними дошками з іменами козаків та старшин Армії УНР (всього 52 особи) та написом-присвятою: "Землякам – учасникам Першого Зимового походу Армії УНР".

На постаменті стоятиме колона, на доричному капітелі якої розмістять збільшену копію ордену.

Поряд із пам’ятним знаком стоятиме й 8-метрову щогла з державним прапором та інформаційний стенд про історію Першого Зимового походу і долі ананьївців, які взяли в ньому участь.

 

Запроектований пам’ятний знак буде першим таким у місті та околиці, який стосується вшанування Перших Визвольних змагань.

Для реалізації проекту потрібно близько 90 000 грн. Більшу частину суми вже зібарли. Залишилося тільки 20 тис. грн.

Закликаємо наших читачів долучитися до спорудження пам'ятника!

Реквізити для перерахунку коштів:

ПриватБанк: 4149 4393 9261 8991 (Цюпка Наталя Романівна)
————————————————
Найменування юр. особи: Благодійна організація "Благодійний фонд "Героїка"
Код ЄДРПОУ: 38697076
Валюта рахунку: UAH
№ рахунку: 26005602566300
Назва банку: Публічне акціонерне товариство "УкрСиббанк"
МФО (код банку): 351005
Призначення платежу: Благодійний внесок
————————————————
PayPal: heroic.spirit@gmail.com

З усіх питань пишіть на адресу Благодійного фонду "Героїка": heroic.spirit@gmail.com.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.