АНОНС: У Вінниці презентують дослідження українсько-єврейських стосунків у період Української революції

14 вересня Книгарня "Є", Центр історії Вінниці та видавництво "Дух і Літера" запрошують на презентацію книги Генрі Абрамсона "Молитва за владу: Українці та євреї під час революції 1917-1920".

Про це повідомляє Центр історії Вінниці.

Після краху Російської імперії українці та євреї, подолавши взаємні суперечності, разом працювали над створенням Міністерства єврейських справ у рамках нової Української держави.

Цей сміливий експеримент тривав зовсім недовго – допоки існувала сама незалежна Українська Народна Республіка. Генрі Абрамсон досліджує цей складний період українсько-єврейської історії, показує як складалися міжетнічні стосунки за часів різних українських урядів. Особливу увагу приділено постаті Симона Петлюри і його ставленню до євреїв.

 

Автор книги, Генрі Абрамсон, навчався в Торонтському університеті у відомого професора Павла-Роберта Магочія. 1995 року закінчив докторантуру і став першим випускником кафедри українських студій, хто отримав науковий ступінь з українсько-єврейської історії.
Викладав у Гарвардському, Корнельському, Оксфордському та Єврейському університетах. З 2006 року професор і декан Південного коледжу Тюро (Флорида).

Окрім дослідження українсько-єврейських стосунків та історії антисемітських зображень, Генрі Абрамсон займається також історією ортодоксального юдаїзму, Талмуду і Гаскали. Автор шести книг та багатьох наукових статей, одним із перших почав викладати єврейську історію онлайн.

Презентація відбудеться за участі доктора історичних наук Тетяни Кароєвої. Модеруватиме зустріч директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен

14 вересня (четвер), 18.00 

Місце: Книгарня "Є" (м. Вінниця, вул. Соборна, 89).

Організатори: Книгарня "Є", Центр історії Вінниці та видавництво "Дух і Літера".

Вхід вільний.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.