Польське МЗС оголосило конкурс на найкращу популярну публікацію з історії Польщі

Міністр закордонних справ Республіки Польща оголосив конкурс на найкращу публікацію, що популяризує історію Польщі (іноземною мовою) та історію польської дипломатії (польською мовою), які було опубліковано в 2015-2016 роках.

Історики можуть подавати свої публікації до 15 вересня 2017 року, пише сайт Польського інституту в Києві.

У конкурсі розглядатимуться як наукові монографії, так і публікації популярно-наукового характеру.

Переможець конкурсу у категорії "Найкраща публікація, що популяризує історію Польщі іноземною мовою"отримає нагороду у розмірі 10 тисяч євро.

Переможець конкурсу у категорії "Найкраща публікація, що популяризує історію польської дипломатії польською мовою" отримає нагороду у розмірі 20 тисяч злотих.

Умови участі в конкурсі: 

  • Подання публікації до 15 вересня 2017 року (дата отримання публікації має значення).
  • Роботи необхідно подавати у 3 екземплярах, додаючи до них (за можливістю) опубліковані рецензії та відгуки видавництв.
  • Участь у цьогорічному конкурсі можуть брати лише роботи, опубліковані в 2015-2016 роках.
  • Публікації необхідно надіслати на адресу: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej, Al. J. Ch. Szucha 23, 00-580 Warszawa. На конверті потрібно зазначити „Konkurs Historyczny Ministra SZ" або ж особисто занести до Міністерства закордонних справ Респубілки Польща: al. J. Ch. Szucha 21, вхід від вул. Litewskiej, з понеділка по п’ятницю з 8:15 до 16:15.

Додаткові запитання слід спрямовувати на адресу: emilia.jasiuk@msz.gov.pl, зазначивши у темі листа „Konkurs Historyczny Ministra SZ".

Примірники публікацій не повертатимуться.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.