У Франції розкопали давньоримське місто, яке чудово збереглося. ФОТО

На околиці міста Сент-Коломб-ле-В'єнн у південно-східній Франції археологи розкопали квартал давньоримського міста з мозаїками й меблями, що добре збереглися.

Команда виявила знахідку під час розкопування майже 7000 кв. м ґрунту на берегах р. Рони, де планувалося звести три нові будинки, передає "Сі-Ен-Ен".

"Це неймовірне відкриття, тому що це найбільший розкоп римського міста за майже 50 років", — повідомив "Сі-Ен-Ен" науковий керівник робіт Беньямін Клемент.

 

"Ми знали, що ця зона містить у собі багато чого, але такого не очікували", — сказав Клемент і додав: "Усе так добре збереглося".

Частини міста можна датувати першим століттям. Відмінний стан решток особливо дивує, тому що команда археологів припускає, що містом пройшлося дві пожежі у другому й третьому століттях н. е.

Попередні розкопки почалися у квітні, коли археологи працювали над тим, щоб приготувати місце для нових будівель.

 

Франція оголосила розкоп "винятковим відкриттям" і дозволила археологам, які повинні були закінчити розкопки в вересні, продовжувати до грудня.

"Нашою роботою тепер є зібрати мозаїки, зробити знімки та взяти проби ґрунту, — сказав Клемент. — У нас є 2,5 роки, щоб зберегти та відновити [артефакти]. Тоді ми ми повинні будемо повернути їх державі".

 

Широка публіка матиме змогу побачити археологічні знахідки на виставках, запланованих у 2019 і 2020 роках у музеї комуни Сен-Ромен-ан-Галь.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.