У Франції розкопали давньоримське місто, яке чудово збереглося. ФОТО

На околиці міста Сент-Коломб-ле-В'єнн у південно-східній Франції археологи розкопали квартал давньоримського міста з мозаїками й меблями, що добре збереглися.

Команда виявила знахідку під час розкопування майже 7000 кв. м ґрунту на берегах р. Рони, де планувалося звести три нові будинки, передає "Сі-Ен-Ен".

"Це неймовірне відкриття, тому що це найбільший розкоп римського міста за майже 50 років", — повідомив "Сі-Ен-Ен" науковий керівник робіт Беньямін Клемент.

 

"Ми знали, що ця зона містить у собі багато чого, але такого не очікували", — сказав Клемент і додав: "Усе так добре збереглося".

Частини міста можна датувати першим століттям. Відмінний стан решток особливо дивує, тому що команда археологів припускає, що містом пройшлося дві пожежі у другому й третьому століттях н. е.

Попередні розкопки почалися у квітні, коли археологи працювали над тим, щоб приготувати місце для нових будівель.

 

Франція оголосила розкоп "винятковим відкриттям" і дозволила археологам, які повинні були закінчити розкопки в вересні, продовжувати до грудня.

"Нашою роботою тепер є зібрати мозаїки, зробити знімки та взяти проби ґрунту, — сказав Клемент. — У нас є 2,5 роки, щоб зберегти та відновити [артефакти]. Тоді ми ми повинні будемо повернути їх державі".

 

Широка публіка матиме змогу побачити археологічні знахідки на виставках, запланованих у 2019 і 2020 роках у музеї комуни Сен-Ромен-ан-Галь.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.