Документ із першими враженнями Гагаріна про космічний політ продали на аукціоні

Перший документ про перший політ людини в космос продано в Нью-Йорку в четвер за 47,5 тис. доларів США.

На торги було виставлено кілька записів: титульний аркуш, опис космпонавтом Землі з космосу та фотографія Гагаріна в гермошоломі.

Про це повідомляє РІА "Новости" з посиланням на аукціонний дім Sotheby's.

На першій сторінці англійською мовою за вихідними даними Центрального аероклубу ім. Чкалова зазначається: "Відомості, зареєстровані про перший космічний політ громадянином СРСР Юрієм Олексійовичем Гагаріним 12 квітня 1961 року на космічному кораблі "Восток".

Документ і фото Юрія Гагаріна, виставлені на торги. Фото: Sotheby's

Друга сторінка — лист гагаріна. "Я хочу описати свої короткі спостереження за час перебування в космосі. З висоти 175—327 кілометрів Землю було видно дуже добре. Її поверхня виглядала майже так само, як коли дивитися на неї з літака, що летить на великій висоті. Я ясно міг розрізнити гори, гирокі ріки, ліси, прибережні лінії та острови… У Землі дуже ясне й гарне блакитне сяйво", — писав Гагарін.

"Завдяки вичерпній підготовці я не відчвав дискомфорту від факторів космічного польоту. У дану мить я почуваюся добре", — писала перша людина, що побувала в космосі. Підпис: "Пілот-космонавт СРСР Ю. О. Гагарін, 15 квітня 1961 року".

Даний документ було підготовано для відправки в Міжнародну авіаційну федерацію, однак, зрештою, відправили іншу версію.

У Sotheby's документ назвали "пам’ятником доби зорі космосу", а опис вражень першого радянського космонавта Юрія гагаріна поставили в один ряд з "відкриттями й мандрами Колумба, Веспуччі й Магеллана".

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.