АНОНС: "Розсекречена історія ХХ сторіччя" — авторська екскурсія Олександра Іщука

Які таємниці приховували архіви радянських спецслужб? Як знахідки, зроблені в розсекречених архівах, змінили уявлення про причини та перебіг знакових подій української історії ХХ сторіччя: Українську революцію 1917-1921 рр., Голодомор, діяльність ОУН та УПА?

У межах проекту авторських екскурсій від Національного музею історії Уукраїни запрошуємо на екскурсію-лекцію українського історика, дослідника українського визвольного руху та архівів радянських спецслужб, завідувача відділу історії України ХХ ст. Історичного музею Олександра Іщука.

 

Автор має намір разом з відвідувачами порівняти той світ і те бачення подій та явищ, які просувала радянська пропаганда, з тими фактами, які стали відомими завдяки розсекреченню архівів. Під час заходу будуть продемонстровані унікальні архівні фото та документи.

Автор екскурсії готовий до дискусії та не має наміру ухилятися навіть від найгостріших питань відвідувачів. 

Субота, 10 червня, 16.00.

Місце: Національний музей історії України (м. Київ, вул. Володимирська, 2).

Повна вартість — 75 грн (купувати вхідний квиток не потрібно). Прохання попередньо зареєструватися за формою: https://goo.gl/SKUvsZ.

Додаткова інформація за телефоном (044) 278-48-64.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.