Оголошено ІІІ конкурс наукових робіт "Історія, яка на об'єднує"

Оголошено ІІІ Всеукраїнський конкурс наукових і науково-популярних робіт "Історія, яка нас об'єднує".

Львівська обласна рада Львівська обласна державна адміністрація Департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Департамент освіти і науки ЛОДА Офіційна сторінка Мистецький Фонд імені Короля Данила оголосили ІІІ Всеукраїнський конкурс наукових і науково-популярних робіт "Історія яка нас об'єднує".

Тематика цьогорічного конкурсу: "Україна в боротьбі за державність та незалежність. До 100-річчя Української революції 1917–1921, 75-річчя створення УПА, 25-річчя проголошення Незалежності України".

Мета цього конкурсу – сприяння молодим історикам, які прагнуть вивчати актуальні та малодосліджені сторінки української історії; заохочення суспільного обговорення та правдивого висвітлення подій минулого, консолідації українського суспільства і поглиблення знань з історії України.
Актуальні напрямки досліджень: історична антропологія, мікроісторія, національно-визвольні змагання.

Актуальні теми: "Людина у вирі ХХ століття", "Репресії та депортації у ХХ ст.", "Українська національна революція 1917–1921", "Український визвольний рух 1920х–1950х років", "Українсько-польські стосунки у ХХ ст.", "Історія українського війська", "Боротьба за ідею у ХХ ст", "Сучасна історія України", "Євромайдан", "Революція гідності", АТО, "Постаті української історії".

Учасниками конкурсу можуть бути студенти та аспіранти вищих навчальних закладів України ІІІ-ІV рівнів акредитації.

Реєстрація заявок для участі у Конкурсі здійснюється Департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації з дня опублікування офіційного повідомлення.

Конкурс проводиться у два етапи. На першому етапі заявки на участь у Конкурсі розглядаються на відповідність за формальними ознаками

Конкурсна комісія приймає рішення щодо відповідності поданих матеріалів умовам Конкурсу та щодо реєстрації претендента як учасника Конкурсу, або відмови у реєстрації у випадку невідповідності матеріалів вимогам Конкурсу.

На другому етапі Конкурсна комісія проводить оцінювання заявок і визначає переможців. Список визначених переможців публікується на сайтах Львівської обласної державної адміністрації, обласної ради та "Історичної правди" в термін до 15.07.2017 року.

Після оголошення переможців Конкурсна комісія затверджує список наукових керівників із супроводу досліджень.

Щоб узяти участь у конкурсі, потрібно подати заявку до 30 червня 2017 року за адресою: 79008 м. Львів, вул. Винниченка,14, Департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА (відділ мистецтв та розвитку культури) з позначкою "Конкурс", e-mail: storythatunites@gmail.com, uklviv@ukr.net 

Телефон для консультацій: (097) 973-97-83, (032) 261-22-27; Факс: (032) 261-25-93.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.