У Мережі з’явився німецький сайт про історію світового комунізму

Запрацював німецький веб-сайт з історії комунізму в Німеччині та світі kommunismusgeschichte.de.

Ініціатором створення сайта став німецький Федеральний фонд із переосмислення диктатури СЄПН (Соціалістичної єдиної партії Німеччини), приурочивши його до 100-річчя від Жовтневої революції, яке виповнюється цього року.

Портал являє собою освітню платформу, яка містить матеріали, що всебічно висвітлюють історію комуністичного руху.

 

Це статті, подкасти лекцій і дискусій відомих істориків, підбірки рекомендованої літератури та художніх і документальних фільмів, переліки музеїв та архівів тощо, а також електронні версії найважливіших німецькомовних щорічників із історії комунізму за 2005—2015 роки.

Також Фонд обіцяє викласти на сайті всі видання "Альманаху історичних досліджень комунізму" ("Jahrbuch für Historische Kommunismusforschung").

Крім того, на сайті доступні понад 5000 біографій осіб, які провадили опозиційну діяльність проти диктаторського режиму в Німецькій Демократичній Республіці.

Розділ "Актуальне" інформує про тематичні заходи (виставки, лекції, дискусії тощо), які відбуваються по всьому світу.

У розділі "Хроніка" можна переглянути хронологію основних подій з історії комунізму з 1848 по 2013 роки. 

Освітня платформа орієнтована, в  першу чергу, на студентів, науковців, заклади історичної освіти, викладачів і журналістів.

Німецькою мовою сайт можна переглянути за посиланням kommunismusgeschichte.de.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.