АНОНС: Науковий семінар до 100-ліття Генерального Секретаріату Центральної Ради

22 червня відбудеться відкритий науковий семінар, присвячений 100-літтю створення у 1917 році першого українського уряду – Генерального секретаріату.

Захід пройде в історичній будівлі Української Центральної Ради, де 1917 року було створено перший український уряд ХХ століття – Генеральний Секретаріат Української Центральної Ради, що згодом став Радою Народних Міністрів незалежної Української Народної республіки. 

 

Три доповіді дозволять розкрити усі обставини створення та формування Генерального секретаріату (Олександра Кудлай, Інститут історії України НАН України), з’ясують історичну топографію урядового Києва (Олександр Кучерук, Музей Української революції 1917-1921 років), а також висвітлять долю голів уряду та інших урядовців (Валентина Піскун, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України).

Дискусія і контраверсія думок вітається.

22 червня, четвер, 15.00

Місце: вул. Володимирська, 57, Музей Української революції 1917-1921 років. 

Вхід вільний.

Контакт: 044 234-34-94.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.