З'явився текст нового законопроекту про реабілітацію жертв репресій. ІНФОГРАФІКА

На сайті Верховної Ради України оприлюднили текст і пояснювальну записку до проекту закону про вдосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного режиму.

Як зазначається, розробив новий законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років" (№ 6574 від 09.06.2017) Український інститут національної пам’яті розроблено.

Що нового несе законопроект у порівнянні з чинним законом. Щоб збільшити, натиніть тут

"До тепер в Україні є чинним закон про реабілітацію ухвалений ще в час існування СРСР. Тому значна частина тих, хто потрапили під жорна репресій комуністичного режиму досі формально вважаються злочинцями. Наш законопроект суттєво розширює коло осіб, які підпадають під реабілітацію. Зокрема,  в ньому прописана автоматична реабілітація осіб, які були покарані позасудовими  органами ("двійками", "трійками", особливими нарадами тощо).

Право на реабілітацію отримають ті, хто зі зброєю в руках боровся  за незалежність України, був ув’язнений, примусово поміщений у психіатричний заклад, трудову армію, позбавлений майна через "експропріацію" чи "розкуркулення", - пояснив новели законопроекту голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Що нового несе законопроект у порівнянні з чинним законом. Щоб збільшити, натиніть тут.  

Окрім того, відзначив він, вводиться категорія особи потерпілої від репресій - родичів  людини, що була репресована комуністичним режимом.

Також, запропонована нова процедура реабілітації, яка максимально враховуватиме усі обставини здійснення репресії проти конкретної особи - це комісії при обласних державних адміністраціях.

Ухвалення цього законопроекту стане важливим кроком на шляху до відновлення справедливості щодо жертв комуністичного  режиму та подальшої трансформації України у демократичну правову державу, вважають в Інституті.

Як повідомлялося, згаданий законопроект зареєстрували в парламенті 9 червня.

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР