АНОНС: Вахтанг Кіпіані презентує три книги в Миколаєві

14 червня в Миколаєві відбудеться зустріч із головним редактором "Історичної правди" Вахтангом Кіпіані.

Під час зустрічі Вахтанг Кіпіані презентує три книги серії "Бібліотека "Історичної правди".

Книга "Зродились ми великої години. ОУН і УПА" (видавництво "Віват") - це збірка найкращих науково-популярних публікацій "Історичної правди" з історії руху ОУН і УПА. 

Матеріали підібрані так, що в повній мірі розкривають найвідоміші віхи боротьби, особливості побуту повстанців, життєписи провідників і командирів, реперсивні заходи спецслужб тоталітарних режимів тощо.

Разом ці статті формують цілісне уявлення про збройну боротьбу українських націоналістів за самостійну Україну.

 

Наукове видання "Українська Канадіана. Збірник матеріалів з історії українців Канади", том 1-й: "Піонерський період" (видавництво "Дуліби") оповідає про 125-річну історію української діаспори в цій країні. Канада єдина країна західного світу, де українці стали не  бідними родичами в чужій країні, а  "акціонерами" держави.

До книжки ввійшли рукописи перших літописців українсько-канадської історії Осипа Олеськіва та Нестора Дмитріва, документи Андрея Шептицького й Никити Будки, збірка авторських емігрантських пісень Теодора Федика.

Книга "Війна двох правд. Поляки та українці у кривавому ХХ столітті" (видавництво "Віват) містить факти, результати дослі­джень та міркувань провідних спеціалістів із проблем українсько-поль­ських відносин. Автори статей, зібраних завдяки "Історичній правді", спробували висвітлити правду про супе­речливі події XX століття в історії двох народів. 

Середа, 14 червня, 11.00

Місце: Науково-педагогічна бібліотека м. Миколаєва (вул. Адміральська, 31).

Вхід вільний.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.