У Вінниці може з'явитися пам'ятник Петлюрі. ДОКУМЕНТ

Міська влада Вінниці розглядає питання про спорудження пам'ятника Головному отаману військ УНР Симону Петлюрі в місті.

Про це повідомляє vlasno.info

У середині квітня була створена петиція щодо встановлення пам'ятника Симону Петлюрі у Вінниці біля будинку, де жив Петлюра під час перебування в місті Директорії УНР.

Тоді петиція не набрала потрібних 350 голосів, щоб на неї відповіли. Але місцеві органи влади розглянули це питання як звернення громадян та надали через півтора місяця відповідь.

Фото: vlasno.info

Заступник міського голови Сергій Матусяк у відповіді зазначив, що питання про створення пам'ятника Симону Петлюрі у Вінниці буде винесено на розгляд ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки міста Вінниці.

Цю раду було створено рішенням виконкому від 13.10.2016 року № 2344 з метою підвищення ефективності міської політики у сфері публічної історії, надання консультаційної підтримки, проведення наукових досліджень, а також вивчення пропозицій міської громади в питаннях, які стосуються історії, культурної спадщини та топонімики міста Вінниці. 

Усі матеріали за темою "Петлюра"

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.