СБУ завадила контрабанді коштовностей часів Київської Русі. ФОТО

У Чернігівській області Служба безпеки України попередила спробу контрабандного вивезення за кордон культурних цінностей часів Київської Русі.

Як повідомляє "Новое время", один з місцевих жителів, який є так званим "чорним археологом", під час незаконних пошукових робіт знайшов скарб старовинних прикрас із золота та срібла.

Фото: прес-служба СБУ

"Він намагався продати їх ділкам, які займаються незаконним перепродажем історико-культурних цінностей за кордон. Однак оперативники спецслужби запобігли такій спробі. Старовинні прикраси вилучені та передані на експертизу для встановлення їх історичної та культурної цінності. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України", - додали в СБУ.

Фото: прес-служба СБУ
Фото: прес-служба СБУ
Фото: прес-служба СБУ
Фото: прес-служба СБУ

Як повідомлялося, у Чернігові пам'ятник гетьману Богдану Хмельницькому почали розвертати в протилежний бік — обличчям до П'ятницької церкви й центральної площі міста і спиною — до Москви.

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.