СБУ завадила контрабанді коштовностей часів Київської Русі. ФОТО

У Чернігівській області Служба безпеки України попередила спробу контрабандного вивезення за кордон культурних цінностей часів Київської Русі.

Як повідомляє "Новое время", один з місцевих жителів, який є так званим "чорним археологом", під час незаконних пошукових робіт знайшов скарб старовинних прикрас із золота та срібла.

Фото: прес-служба СБУ

"Він намагався продати їх ділкам, які займаються незаконним перепродажем історико-культурних цінностей за кордон. Однак оперативники спецслужби запобігли такій спробі. Старовинні прикраси вилучені та передані на експертизу для встановлення їх історичної та культурної цінності. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України", - додали в СБУ.

Фото: прес-служба СБУ
Фото: прес-служба СБУ
Фото: прес-служба СБУ
Фото: прес-служба СБУ

Як повідомлялося, у Чернігові пам'ятник гетьману Богдану Хмельницькому почали розвертати в протилежний бік — обличчям до П'ятницької церкви й центральної площі міста і спиною — до Москви.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.