АНОНС: Музей Грушевського в Києві відкриє інсталяцію "Під наглядом"
18 травня в рамках проекту "Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване" Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського в Києві відкриє проект-інсталяцію "Під наглядом".
Одною зі сторінок історії СРСР був постійний нагляд органів ГПУ-НКВД-КГБ за тисячами його громадян, який відбувався на тлі боротьби за "нову радянську людину".
Але чи можливо осягнути, наскільки це охоплювало всі сфери життя? Сексоти були в кожній установі. Ними могли виявитися також друзі, учні, сусіди. Вони слухали й записували кожне слово, ховаючи своє справжнє обличчя.
Чи комфортно почував себе Михайло Грушевський, перебуваючи під наглядом 3912 днів свого життя — з моменту повернення з еміграції до останнього дня.
Він знав: за кожним його кроком ретельно стежать. Заведена на нього справа-формуляр не була закрита навіть у день поховання. Захована в архівних мурах, замовчувана, лише нещодавно вона стала доступна дослідникам.
Справа-формуляр на Михайла Грушевського складається з понад 3000 аркушів, містить тисячі агентурних записок, перлюстрованої особистої кореспонденції та доносів.
Як виглядав видатний український історик в очах секретних агентів ГПУ? Щоб дізнатись про це, ознайомтесь з нашим проектом-інсталяцією "Під наглядом", який триватиме до кінця травня 2017 р.
Четвер, 18 травня, 18.00.
Місце: Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського (м. Київ, вул. Паньківська, 9).
Вхід вільний.
Інсталяцію можна переглянути до кінця травня з 10:00 до 17:00 щотижня з вівторка по неділю.