АНОНС: Лекція "Степан Бандера в сучасній історіографії та публічних дискусіях" в Києві

11 квітня в Київському центрі Українського Католицького університету відбудеться публічна лекція Олександра Зайцева "Степан Бандера в сучасній історіографії та публічних дискусіях".

Олександр Зайцев — доктор історичних наук, професор кафедри нової і новітньої історії України Українського католицького університету.

Його сфера наукових інтересів: політична історія міжвоєнної Західної України та інтелектуальна історія українського інтегрального націоналізму. Олександр Зайцев —  монографії "Український інтегральний націоналізм (1920-ті — 1930-ті рр.). Нариси інтелектуальної історії".

Олександр Зайцев володіє особливим вмінням говорити про резонансні події фахово і безсторонньо. Запрошуємо фахових істориків, студентів та всіх зацікавлених. Лекція відбудеться в рамках Дня Гуманітарного факультету УКУ в Києві.

 

11 квітня, вівторок, 15.00

Місце: Київський центр УКУ (вул. Мазепи 10а).

Організатор: Український Католицький університет.

Вхід вільний.

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР