Правоохоронці знайшли викрадений з Вернадки примірник "Апостола"

Київська місцева прокуратура №10 повідомили про підозру 35-річному киянину, затриманому під час спроби незаконно збути книгу "Апостол. Деяния и послания".

Про це повідомляє офіційний сайт Генеральної прокуратури України. Книгу викрали з Національної бібліотеки України імені Вернадського 10 травня 2016 року.

Продавця, імені якого не називають, затримали в приміщенні ресторану на вул. Саксаганського в Києві при спробі збуту стародруку 25 квітня цього року.

На місці правоохоронці вилучили книгу, і згодом співробітники НБУ ім. Вернадського підтвердили, що це саме той екземляр "Апостола", який украли в травні того року.

Особі, яка намагалася незаконно збути книгу, ГПУ вручила повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 198 КК України (збут майна, одержаного злочинним шляхом).

Крім того, до Шевченківського районного суду м. Києва направлено клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Розшуки всіх осіб, причетних до крадіжки стародруку, тривають. 

Нагадаємо, "Апостол", надрукований у 1574 році друкарем Іваном Федоровим у Львові, є найстаршою книгою України. Відомо про 90 її примірників.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.