АНОНС: Презентація книг дослідника Биківнянських поховань у Києві

27 квітня в Національній історичній бібліотеці України відбудеться презентація книг Андрія Амонса, полковника юстиції у відставці, члена комісії Київської міської ради з питань поновлення прав реабілітованих.

Андрій Амонс розповість про трагічні  сторінки "Великої чистки" 1937 – 1938 років, яка охопила весь Радянський Союз і була спрямована на знищення реальних та уявних ворогів Сталіна.

Серед населення здійснювалося нагнітання страху та почуття незахищеності, рабської залежності та покори "великому вождеві". Смертний вирок ставав звичайним явищем і не підлягав апеляції. У кращому випадку, "ворогів народу" чекав тривалий термін ув'язнення в сибірських концтаборах.

 

Андрій Амонс – автор численних нарисів і статей про репресованих на Київщині цивільних громадян і військовослужбовців, жертв сталінського режиму, людей, які десятиліттями були забуті в безіменних могилах на території Биківнянського лісу та в багатьох місцях на території України. Автор досліджував архіви СБУ: протоколи засідань Київської "Трійки" УНКВС, "Вищої Двійки".

За останні десять років побачили світ такі книги Андрія Амонса, як "Биківнянська трагедія", "Биківнянські жертви", "Репресовані прокурори в Україні" та електронне видання "Быковнянские коллекции: находки из быковнянских захоронений".

27 квітня, 15.00

Місце: Національна історична бібліотека України (Київ, вул. Лаврська 9, корпус № 24 (Києво-Печерська Лавра).

Контакти:  (044) 280 33 81.

Вхід вільний.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.