На Дніпропетровщині пам'ятник невідомому офіцерові намагалися здати на брухт. ФОТО

Двоє невідомих мешканців Дніпра зрізали й намагалися вкрасти бронзовий пам'ятник Невідомому офіцерові, що здати на брухт.

Про це інформує Цензор.НЕТ з посиланням на Департамент комунікації Національної поліції.

Пам'ятник Невідомому офіцерові є частиною меморіального комплексу "Братська могила мирний жителів - жертв фашизму та невідомого радянського воїна". Він розташований у лісопарковій зоні неподалік с. Кільчень Магдалинівського р-ну Дніпропетровської обл.

Факт осквернення меморіалу зареєстровано 19 квітня. Зловмисників удалося затримати на місці злочину.

Памятник Неизвестному офицеру на Днепропетровщине пытались украсть для сдачи в металлолом 01

Крадіжку намагалися скоїти двоє мешканців Дніпра, які ніде не працюють. Чоловіки встигли порізати бронзову конструкцію на частини і вже вантажили її на автомобіль, щоб вивезти й здати на брухт. Поруч із ними співробітники поліції виявили три газові балони із системою для газової різки, газовий ключ, саперну лопату й троси.

Памятник Неизвестному офицеру на Днепропетровщине пытались украсть для сдачи в металлолом 02

Памятник Неизвестному офицеру на Днепропетровщине пытались украсть для сдачи в металлолом 03

У даний час слідче відділення магдалинівської поліції внесло даний факт до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 297 Кримінального кодексу України (осквернення могили).

За скоєне зломисникам загрожує штраф до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, арешт на строк до 6 місяців, обмеження волі терміном до 3-х років або позбавення волі на тйо самий строк.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.