На Київщині вшанували учасників бою УПА з НКВД. ФОТО

30 березня у с. Мигалках Бородянського р-ну Київської обл. громадськість ушанувала бійців УПА загиблих у бою з частинами Внутрішніх військ НКВД в 1944 році.

Про це повідомляє ГалІнфо з посиланням на місцеве видання "Макарівські вісті".

Поблизу пам’ятного знака відбувся урочистий захід, на якому були присутні представники Бородянської районної ради, Пісківської об’єднаної територіальної громади, Національного корпусу Києво-Святошинського району, ГО "Єдність нації", ГО "Валькірія", військово-історичного клубу "Повстанець", історики, місцеві мешканці та ЗМІ.

Зі вступним словом виступила ініціатор зібрання історик, член ГО "Валькірія" (м. Боярка) Марина Мірзаєва, яка розповіла про перебіг бою у с. Мигалки між загонами УПА та НКВД.

історик, член ГО "Валькірія" (м. Боярка Київської обл.) Марина Мірзаєва

Захід відкривав "Марш націоналістів" у виконанні Катерини Овінової з Боярки. А на завершення всі присутні виконали Гімн України. Закінчився захід показовим виступом дітей з боярської школи "Шаблезуб" та покладанням квітів до пам’ятника.

Докладне дослідження цього бою читайте в матеріалі "ІП"

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.