Спецпроект

Яд-Вашем уточнив статистику Праведників. Українців побільшало

На сайті меморіального комплексу історії Голокосту Яд-Вашем оновилися дані про відомих Праведників народів світу станом на 1 січня 2017 року.

Згідно з оновленою статистикою, вихідців з України, які удостоїлися звання Праведника народів світу, налічується 2573 особи. Це на 29 людей більше, ніж за даними на початок 2016 року.

Працівники "Яд-Вашем" нагадують, що дані сайта відображають лише ті випадки рятування євреїв, про які відомо меморіалу. Насправді, загальна їх кількість більша.

"Іноді ті, хто пережив Шоа, не можуть змусити себе  подумки повернутися до болючого минулого і тому не повідомляють про своїх рятівників. Інші взагалі не знають про існування програми чи не мають змоги звернутися до Яд-Вашем… На жаль, нерідко врятовані вже померли, й немає нікого, хто міг би надати інформацію", — зазначено на сайті установи.

Праведник народів світу — почесне звання, яке Держава Ізраїль надає неєвреям, які ризикували життям під час Голокосту для порятунку євреїв від нацистського геноциду.  

За останніми даними, Праведниками визнано 26 513 осіб із 51 країни світу.

Усі матеріали "Історичної правди" за темою "Голокост"

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.