Кролики відкопали храм Тамплієрів?

Світові медіа повідомляють про неймовірну археологічну знахідку британських… кроликів. Чи ця знахідка насправді є сенсацією?

Зазвичай світові медіа повідомляють про сенсаційні відкриття британських вчених. Ця історія розпочалася в стилі "Аліси у Країні Див" Льюїса Керола – через кролячу нору.    

 "Униз і вглиб кролячою норою" Фото: Michael Scott/ Caters News

Повідомлялося, що у британському графстві Шропшир, на землях одного з місцевих фермерів був знайдений таємний храм ордену Тамплієрів. Кроляча нора обвалилася і відкрила вхід до рукотворної печери.

Деякі медіа поспішили оголосити, що печерний храм був створений більше 700 років тому.

 "Все дивасніше й дивасніше!" Фото: Michael Scott/ Caters News

Завдяки фантастичним фото Майкла Скотта з Carters News новина з Шропшира облетіла увесь світ.

На жаль, історія не є такою сенсаційною, як повідомляли деякі ЗМІ.

Правдою є лише те, що рукотворна печера насправді існує.

 Таємниче підземелля у Шорпширі. Фото: Michael Scott/ Caters News

Але вперше вона була знайдена раніше. Місцеві путівники пишуть про це підземелля ще у 2002 році, наприклад "Підземелля Шропшира"/ Subterranean Shropshire.

Загальний опис на веб-сторінці ShropshireHistory.com  повідомляє, що це підземелля скоріш за все було створено у Вікторіанську епоху (друга половина ХІХ ст).

У ті часи створення романтичних руїн і підземель такого кшталту було досить поширеною модою серед британських поміщиків.

Таємниче підземелля у Шорпширі. Фото: Michael Scott/ Caters News 

Тому це підземелля не є нововідкритим, не було таємним, і навряд чи мало стосунок до загадкового і оповитого легендами Ордену Тамплієрів – про це повідомляє сайт snopes.com, що спеціалізується на перевірці фактів і розвінчанні фейків .

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.