Кролики відкопали храм Тамплієрів?

Світові медіа повідомляють про неймовірну археологічну знахідку британських… кроликів. Чи ця знахідка насправді є сенсацією?

Зазвичай світові медіа повідомляють про сенсаційні відкриття британських вчених. Ця історія розпочалася в стилі "Аліси у Країні Див" Льюїса Керола – через кролячу нору.    

 "Униз і вглиб кролячою норою" Фото: Michael Scott/ Caters News

Повідомлялося, що у британському графстві Шропшир, на землях одного з місцевих фермерів був знайдений таємний храм ордену Тамплієрів. Кроляча нора обвалилася і відкрила вхід до рукотворної печери.

Деякі медіа поспішили оголосити, що печерний храм був створений більше 700 років тому.

 "Все дивасніше й дивасніше!" Фото: Michael Scott/ Caters News

Завдяки фантастичним фото Майкла Скотта з Carters News новина з Шропшира облетіла увесь світ.

На жаль, історія не є такою сенсаційною, як повідомляли деякі ЗМІ.

Правдою є лише те, що рукотворна печера насправді існує.

 Таємниче підземелля у Шорпширі. Фото: Michael Scott/ Caters News

Але вперше вона була знайдена раніше. Місцеві путівники пишуть про це підземелля ще у 2002 році, наприклад "Підземелля Шропшира"/ Subterranean Shropshire.

Загальний опис на веб-сторінці ShropshireHistory.com  повідомляє, що це підземелля скоріш за все було створено у Вікторіанську епоху (друга половина ХІХ ст).

У ті часи створення романтичних руїн і підземель такого кшталту було досить поширеною модою серед британських поміщиків.

Таємниче підземелля у Шорпширі. Фото: Michael Scott/ Caters News 

Тому це підземелля не є нововідкритим, не було таємним, і навряд чи мало стосунок до загадкового і оповитого легендами Ордену Тамплієрів – про це повідомляє сайт snopes.com, що спеціалізується на перевірці фактів і розвінчанні фейків .

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.