У Росії будують модель Райхстагу для відпрацювання штурмів

У м. Кубинка Московської області будують макет Райхстагу для тренувальних штурмів.

Про це повідомив міністр оборони Російської Федерації Сергій Шуйгу під час свого виступу в Держдумі РФ, повідомляє "Інтерфакс".

"У парку "Патріот" будуємо Райхстаг. Не в повному вигляді, але для того, щоб наші юнармійці могли штурмувати не абищо, а конкретне місце", — сказав Шойгу.

Він також зазначив, щов  парку "Патріот" збудована повнорозмірне партизанське село. "У ній є клас підготовки підривників, кухня, кухарі, партизанська лазня і навіть землянка замполіта", — повідомив Шойгу.

Міністр додав, що в парку завершують споруджувати лінію фронту з окопами і блідажами, щоб люди могли відчути атмосферу життя в цих умовах.

"У цьому році з’явиться можливість провести день на службі на підводному човні всією родиною та пережити все, що там відбувається, починаючи з боротьби за виживання і закнічуючи компотом і макаронами по-флотськи", — сказав Шойгу.

Рух "Юнармія" створений з ініціативи Сергія Шойгу. Його мета — об’єднати понад 5  тис. військово-патріотичних і молодіжних організацій і виховання молоді " в дусі патріотизму, ідеалів дружби та інтернаціоналізму".

Центральним майданчиком для заходів "Юнармії" став Військово-патріотичний парк культури та відпочинку Збройних сил РФ "Патріот" у Кубинці, його філії у військових округах, а також об’єкти ЦСКА та ДТСААФ Росії.

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.