У Росії будують модель Райхстагу для відпрацювання штурмів

У м. Кубинка Московської області будують макет Райхстагу для тренувальних штурмів.

Про це повідомив міністр оборони Російської Федерації Сергій Шуйгу під час свого виступу в Держдумі РФ, повідомляє "Інтерфакс".

"У парку "Патріот" будуємо Райхстаг. Не в повному вигляді, але для того, щоб наші юнармійці могли штурмувати не абищо, а конкретне місце", — сказав Шойгу.

Він також зазначив, щов  парку "Патріот" збудована повнорозмірне партизанське село. "У ній є клас підготовки підривників, кухня, кухарі, партизанська лазня і навіть землянка замполіта", — повідомив Шойгу.

Міністр додав, що в парку завершують споруджувати лінію фронту з окопами і блідажами, щоб люди могли відчути атмосферу життя в цих умовах.

"У цьому році з’явиться можливість провести день на службі на підводному човні всією родиною та пережити все, що там відбувається, починаючи з боротьби за виживання і закнічуючи компотом і макаронами по-флотськи", — сказав Шойгу.

Рух "Юнармія" створений з ініціативи Сергія Шойгу. Його мета — об’єднати понад 5  тис. військово-патріотичних і молодіжних організацій і виховання молоді " в дусі патріотизму, ідеалів дружби та інтернаціоналізму".

Центральним майданчиком для заходів "Юнармії" став Військово-патріотичний парк культури та відпочинку Збройних сил РФ "Патріот" у Кубинці, його філії у військових округах, а також об’єкти ЦСКА та ДТСААФ Росії.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.