В’ятрович розповів, куди подінуться розсекречені документи КГБ

Одним із надзвичайно важливих завдань для Українського інституту національної пам'яті у 2017 році є започаткування роботи Галузевого державного архіву.

Про це повідомив голова УІНП Володимир В'ятрович під час прес-конференції в "Укрінформі".

"Галузевий державний архів Українського інституту національної пам'яті це проект, який ми починаємо реалізовувати на виконання законів з декомунізації, про доступ до архівів комуністичних спецслужб. Мова йде про необхідність створення спеціальної цивільної установи, яка буде створена за прикладом інших країн Центральної і Східної Європи, зокрема Польщі і Чехії, де би були зібрані всі документи комуністичних спецслужб", — сказав В'ятрович.

Він нагадав, що Галузевий державний архів УІНП було створено в грудні минулого року. І зазначив, що цього року буде проведено конкурс на посаду керівника цього архіву і сформовано команду.

"Завданням на 2017 рік буде формування команди для розгортання його роботи, отримання приміщення і підготовка до однієї з найбільших в архівній історії України логістичної операції з перевезення мільйонів справ в спеціально створений архів", — додав В'ятрович.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.