В Архангельську відкрили триметровий пам’ятник Сталіну. ФОТО

24 грудня в м. Архангельську в Росії урочисто відкрили пам’ятник Йосипу Сталіну заввишки три метри.

Статуя розташовується у дворі торговельного центру "Бум", передає "Новая газета". Монумент являє собою триметрову стелу і бюст із граніту й бронзи.

Відкриття статуї. Фото: спільнота "ВКонтакті" Online Архангельск

Хоча відкриття відбулося тільки сьогодні, сам пам’ятник спорудили таємно ще в жовтні.

Ініціатором такого вшанування радянського диктатора став депутат міської думи Архангельська від Компартії Росії Олександр Афанасьєв.

Так виглядав бюст диктатора до встановлення на постамент. Фото: Артем Келарьов, region29.ru

"Такого зображення Сталіна ще не було. Комірець його шинелі трохи відігнутий, наче його колихає вітер, а сам Сталін непорушний, не згинається. Тепер ми маємо для столиці Поморської Півночі свій, авторський, неповторний ніде пам’ятник — символ, що покликаний згуртувати російський народ", — сказав Афанасьєв виданню "FlashNord".

Комуніст сподівається, що згодом монумент установлять на проспекті Троїцького в центрі міста й готує потрібні для цього документи.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.