В Архангельську відкрили триметровий пам’ятник Сталіну. ФОТО

24 грудня в м. Архангельську в Росії урочисто відкрили пам’ятник Йосипу Сталіну заввишки три метри.

Статуя розташовується у дворі торговельного центру "Бум", передає "Новая газета". Монумент являє собою триметрову стелу і бюст із граніту й бронзи.

Відкриття статуї. Фото: спільнота "ВКонтакті" Online Архангельск

Хоча відкриття відбулося тільки сьогодні, сам пам’ятник спорудили таємно ще в жовтні.

Ініціатором такого вшанування радянського диктатора став депутат міської думи Архангельська від Компартії Росії Олександр Афанасьєв.

Так виглядав бюст диктатора до встановлення на постамент. Фото: Артем Келарьов, region29.ru

"Такого зображення Сталіна ще не було. Комірець його шинелі трохи відігнутий, наче його колихає вітер, а сам Сталін непорушний, не згинається. Тепер ми маємо для столиці Поморської Півночі свій, авторський, неповторний ніде пам’ятник — символ, що покликаний згуртувати російський народ", — сказав Афанасьєв виданню "FlashNord".

Комуніст сподівається, що згодом монумент установлять на проспекті Троїцького в центрі міста й готує потрібні для цього документи.

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР