АНОНС: У Києві – презентація довідника про солдатів УПА з Наддніпрянської України

У суботу в Національному музеї історії України відбудеться презентація довідкового видання "Вояки української повстанської армії, родом із Наддніпрянської України".

Про це "Історичній правді" повідомили організатори презентації. Книга, авторами якої виступили Я.Коретчук, В.Тимків, В.Гук, С.Каспрук,  містить 776 біографій українських повстанців родом з Центарльної та Східної України. І це тільки перша частина дослідження.

"У нашому суспільстві поширюється міф про виняткову західняцькість УПА, про те, що упівці діяли лише в Західній Україні і не мали стосунку до земель на схід від Збруча. Нове видання, попри свій довідниковий характер, має за мету довести всеукраїнський характер УПА, показати об’єднання українців різних регіонів навколо національно-визвольної ідеї та здобуття Української державності", – анонсують автори видання. 

 

В основу структури біографій вояків УПА в даному дослідженні покладена прив’язка до їх місця народження. Розділи розміщені за областями.

Окремо подані історії тих вояків, місце народження яких точно невідоме. Також кожен розділ має частину, яка складається з розповідей про вояків, про яких відомі лише їхні імена чи псевдоніми. 

Дослідження теми тривало останні п‘ять років. Укладачі довідника спиралися на архівні джерела, опубліковані документи та краєзнавчу літературу.

Ведучий зустрічі – співавтор книги, дослідник історії ОУН та УПА, автор низки монографій та десятків статей з історії визвольного руху, член історико-просвітницького товариства "Меморіал" ім. Василя Стуса та директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. Степана Бандери Ярослав Коретчук.

 

Субота, 3 грудня, 14:00.

Місце: Національний музей історії України (Київ, вул. Володимирська, 2).

Організатори: Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби ім. С. Бандери та Національний музей історії України.

Вхід вільний за умови попередньої реєстрації https://goo.gl/6lyGPN.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.