АНОНС: У Києві – презентація довідника про солдатів УПА з Наддніпрянської України

У суботу в Національному музеї історії України відбудеться презентація довідкового видання "Вояки української повстанської армії, родом із Наддніпрянської України".

Про це "Історичній правді" повідомили організатори презентації. Книга, авторами якої виступили Я.Коретчук, В.Тимків, В.Гук, С.Каспрук,  містить 776 біографій українських повстанців родом з Центарльної та Східної України. І це тільки перша частина дослідження.

"У нашому суспільстві поширюється міф про виняткову західняцькість УПА, про те, що упівці діяли лише в Західній Україні і не мали стосунку до земель на схід від Збруча. Нове видання, попри свій довідниковий характер, має за мету довести всеукраїнський характер УПА, показати об’єднання українців різних регіонів навколо національно-визвольної ідеї та здобуття Української державності", – анонсують автори видання. 

 

В основу структури біографій вояків УПА в даному дослідженні покладена прив’язка до їх місця народження. Розділи розміщені за областями.

Окремо подані історії тих вояків, місце народження яких точно невідоме. Також кожен розділ має частину, яка складається з розповідей про вояків, про яких відомі лише їхні імена чи псевдоніми. 

Дослідження теми тривало останні п‘ять років. Укладачі довідника спиралися на архівні джерела, опубліковані документи та краєзнавчу літературу.

Ведучий зустрічі – співавтор книги, дослідник історії ОУН та УПА, автор низки монографій та десятків статей з історії визвольного руху, член історико-просвітницького товариства "Меморіал" ім. Василя Стуса та директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. Степана Бандери Ярослав Коретчук.

 

Субота, 3 грудня, 14:00.

Місце: Національний музей історії України (Київ, вул. Володимирська, 2).

Організатори: Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби ім. С. Бандери та Національний музей історії України.

Вхід вільний за умови попередньої реєстрації https://goo.gl/6lyGPN.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.