США вшанували жертв Голодомору та висловили солідарність Україні

Сполучені Штати Америки заявили про свою солідарність із українським народом у пам’ять про жертв Голодомору – одної з найжахливіших рукотворних трагедій у новітній історії.

Таку заяву поширив прес-секретар Білого дому, передає офіційний веб-сайт американського урядового відомства. 

"83 роки тому понад три мільйони людей в Україні померли внаслідок безжальної політики Йосипа Сталіна. Цілеспрямованим вилученням української землі та хліба Радянський Союз спричнив масовий голод.

Після вилучення та без доступу до їжі Радянська Україна, що колись була житнецею Європи, перетворилася на край безмірних людських страждань.

Знову і знову українці доводять світу, що людський дух незнищенний. Навіть під час найтемніших часів український народ гідно продовжував боротьбу за мир, свободу й демократію. Сьогодні перед лицем нових загроз цим цінностям американці стоять пліч-о-пліч із українцями, які хоробро боронять свою територію та демократію.

Українсько-американська спільнота й друзі українського народу важко працюють, аби пам’ять про тих, хто постраждав під час Голодомору, продовжувала жити, в той час, як усі ми гуртом прагнемо побудувати кращий, вільніший та справедливіший світ", – ідеться у зверненні. 

Нагадаємо, що цьогоріч день пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років відзначається в суботу 25 листопада. "Історична правда" невдовзі опублікує розклад заходів. Слідкуйте за оновленнями.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.