АНОНС: Презентація документального збірника з історії Криму в 1940-2015 роках

20 жовтня, в Києві презентують видання «Крим в умовах суспільно-політичних трансформацій (1940–2015). Збірник документів і матеріалів»

Збірник документів та матеріалів "КРИМ В УМОВАХ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ ТРАНСОФРМАЦІЙ  (1940-2015)" підготував Галузевий державний архів Служби безпеки України спільно з Інститутом історії України НАН та центральними державними архівами.

До видання ввійшли документи та матеріали радянських органів державної безпеки, які відображають депортаційну політику сталінського керівництва в 1940-х роках, віддзеркалюють боротьбу кримських татар в 1950-1980-ті роки за повернення на історичну батьківщину.

 

Унікальність збірки  (загальний обсяг книги, яка побачила світ у видавництві "КЛІО",  складає понад 1000 сторінок) полягає в тому, що в ній вперше на основі нового корпусу архівних джерел відтворені невідомі сторінки післявоєнної історії Криму, висвітлюються економічні та культурні аспекти входження Криму до складу України, розкриваються проблеми репатріації, адаптації й інтеграції кримських татар в український соціокультурний та політичний простір.

До виступів запрошені:

Олег Бажан, упорядник видання, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України;

Станіслав Кульчицький, завідувач відділу історії України 20–30-х рр. ХХ ст. Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, професор;

Олександр Лисенко, завідувач відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, професор;

Наталія Маковська, директор Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, кандидат історичних наук, доцент;

Олексій Скорик, директор ДП "Кримський дім".

20 жовтня, четвер, 18:00

Місце: Молодіжна зала Київського міського будинку вчителя (м. Київ, вул. Володимирська, 57).

Вхід вільний.

      

         

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.